fbpx
Magazín

Sklo – trendy materiál do interiéru

Sklo už dávno není jen křehký materiál vhodný pouze do oken. Může se stát nenápadným, ale také nepřehlédnutelným prvkem vašeho domova. Hodí se do každého interiéru. Ocení ho vyznavači Feng-Šuej stejně jako příznivci racionálnějšího přístupu k tvorbě interiéru.

Sklo by mělo být významnou součástí interiéru pro vyznavače Feng-Šuej. Podle tohoto učení by měl mít interiér dostatek prostoru a světla pro nerušené plynutí energie čchi. A pro zajištění harmonie by mělo být v zařízení zastoupeno všech 5 prvků – voda, země, dřevo, oheň a kov. Skleněné prvky zajistí obojí. Dodají prostoru potřebnou lehkost a dostatek světla, které je nenahraditelným zdrojem energie. A zastoupí ve velké míře prvek vody, se kterou má mnoho společného: je průsvitné, lesklé a odráží světlo.

Sklo při zařizování domácnosti či pracoviště ale oceníte i v případě, že se k učení Feng-Šuej stavíte skepticky. Tento materiál totiž nabízí spoustu nesporných výhod, které vyhovují i racionálně a prakticky smýšlejícím.

Sklo je nadčasové a designově čisté, dá se sladit s jakýmkoliv stylem a zkombinovat s jakýmkoliv materiálem a barvou. Je odolné vůči vlhku a díky moderním technologiím (VSG – lepené sklo, ESG – tvrzené sklo) i bezpečné, kdy odolává i vysokým teplotám či nárazům. Jeho největším přínosem je schopnost přivádět světlo do interiéru, násobit ho a odrážet. V chodbách či prostorách bez přímého přirozeného světla tak nacházejí využijí prosklené či celoskleněné dveře. Anebo dokonce prosklené příčky či celoskleněné stěny, které dokáží elegantně a funkčně rozdělit prostor a zachovat jeho vzdušnost a přirozené osvětlení. Výhodou je i variabilita vzhledu skla. Je možné volit čisté a transparentní provedení, efektní je mléčné sklo, soukromí i snadnou údržbu zajistí sklo pískované či zdobené drobným reliéfem či mělce prolamovaným povrchem.

Sklo je materiál sám o sobě nádherný. Ať už ho použijete jako zástěnu v koupelně, přepážku v místnosti, předložku ke krbu, obklad stěny, schodišťové zábradlí či výplň dveří, zastane ve vašem interiéru velkou službu a dodá mu nadčasový šmrnc a eleganci.

Mohlo by vás také zajímat

+25

let na trhu

nás vybavilo bohatými zkušenostmi

+15

členů našeho týmu

je připraveno
vám pomoci

+500

zakázek ročně

pro domácnosti i firmy

5

let záruky

na komplet dveří Sapeli

Menu